Renovácia zrubov, dreveníc a drevodomov

Postup práce pri renovácii

Renovácia zrubov a renovácia drevodomov má určité odlišnosti. Tieto spočívajú v rôznych postupoch brúsenia, čiže odstraňovania starého alebo nevhodného náteru. Rozdielna je aj aplikácia povrchovej úpravy pri stavbách, ktoré sú vyhotovené zo suchých hobľovaných profilov. Zrubové stavby sú vyhotovované z drevenej guľatiny, ktorá postupom času dozrieva a vysychá. Tým pádom je postup aplikácie náteru odlišný od postupu napríklad pri storočnej drevenici.

Renovácia zrubu spočíva v prvotnej obhliadke, kde sa skontroluje stav dreva ako taký. Následne sa vyberie postup aplikácie náteru – môže byť trojkrokový alebo štvorkrokový. Ak si dohodneme podmienky a postup, tak si stanovíme cenu za dielo ako aj dátum realizácie.

Náter dreva je nevyhnutnosťou, pretože zvyšuje odolnosť dreva voči poveternostným podmienkam a tým sa samozrejme predlžuje životnosť stavby. V druhom, v nemennej dôležitom rade, sú to škodcovia, ktorí môžu drevo trvalo poškodiť. V neposlednom rade je to estetická funkcia stavby.

V našom portfóliu ponúkame výhradne olejové nátery. Vo výnimočných prípadoch aplikujeme náter na základe požiadaviek zákazníka. Pri renovácii zrubov je súčasťou obhliadky a servisu aj kontrola eurookien a strešných okien.

Renovácia zrubu je záležitosť, ktorá vyžaduje určité skúsenosti a zručnosti. Preto vám odporúčame púšťať sa do nej svojpomocne len vtedy, ak s danými prácami máte skúsenosť alebo ste odborník v obore. V opačnom prípade by to pre vás mohlo byť kontraproduktívne a v konečnom dôsledku by vám to navýšilo náklady.

Ošetrenie a náter dreva nie je až tak špecifickou záležitosťou a s pár odbornými radami by ste to mohli zvládnuť. Určite sa však nepúšťajte sami do opravy dverí čí výmeny dverí na zrubovej stavbe. Chybnou opravou či výmenou si môžete spôsobiť oveľa väčšie škody ako keď oslovíte profesionálov.

Ak potreujete renováciu zrubu, neváhajte sa na nás obrátiť. Naše služby sú zárukou istoty a kvality správne vykonanej práce so zreteľom na dlhodobé užívanie.

Prečo je renovácia zrubu, drevenice a drevodomu dôležitá

Drevo je prírodný materiál, ktorý žije a dýcha. Drevo má difúznu priepustnosť a je vystavené extrémnym podmienkam ako: teplotné výkyvy, priame slnečné UV žiarenie a voda. Anorganické zložky v renovačných prípravkoch efektívne filtrujú UV žiarenie a tým chránia drevo.

V prípade zrubov, chát, dreveníc, eurookien či drevených obkladov reakcia dreva na seba nenechá dlho čakať. Je to spôsobené najmä slnečným žiarením, ktoré svojimi UV lúčmi preniká do povrchových štruktúr. Tým spôsobuje chemickú reakciu – fotodegradáciu. Všimnete si to, keď vaše drevo stratí farbu a pôvodný vzhľad.

Nielen však slnečné lúče, ale aj ďalšie poveternostné podmienky môžu mať za následok rôzne hniloby, plesne či kazodrevné huby. Práve povrchová úprava dreva má chrániť drevo pred týmito nežiadúcimi následkami. V neposlednom rade plní samozrejme aj estetickú funkciu.

>Note: JavaScript must be enabled to use this comment form.

If not enabled, your message will not be sent.

Povolené súbory:
.pdf   .jpg   .jpeg   .bmp   .png   .zip

Ak máte viac fotiek, pošlite ich zbalené vo formáte zip.

Zásady ochrany osobných údajov

Váš email nezdieľame so žiadnymi tretími stranami a môžeme ho použiť pre vaše spätné kontaktovanie.

Prowiss