Oprava strešných okien

Postup práce pri oprave strešných okien

I. Ako prvé urobíme profesionálnu obhliadku okien.

II. Zistíme stav okien a druh okna.

III. Spočítame množstvo strešných okien.

IV. Skontrolujeme kondíciu všetkých tesnení.

V. Skontrolujeme či okná sedia dobre do rámu.

VI. Pripravíme cenovú ponuku na mieru pre zákazníka.

VII. Po dôkladnej analýze si dohodneme termín servisu.

Prečo je servis strešných okien dôležitý

Vplyvom vonkajších podmienok ako sú teplotné výkyvy ovplyvňujúce rozťažnosť materiálu, zrenie (sadanie) stavby a podobne je možné, že dôjde najmä v prvých rokoch k nutnosti nastavenia strešných okien. Táto skutočnosť nie je spôsobená chybou okien ani zlou montážou okien, ale ich prirodzenou vlastnosťou. Preto sa môže stať, že je nutné profesionálne nastaviť okenné krídla.

Nastavenie sa vykonáva najmä vtedy, ak krídla v niektorých miestach výrazne dosadajú na rám okna – čiže tzv. „drhnú“, alebo v prípadoch, keď okno v niektorom mieste netesní ako by malo. Servis sa vykonáva taktiež z dôvodu údržby drahých komponentov okna - kovania, presklenie a podobne.

Taktiež odporúčame servisovať okná každé tri až štyri roky v závislosti od kvality rámov, presklenia, kovania a podobne. Servisovať by sa mali takisto staršie okná, ktoré sú ľahko rozpoznateľné podľa počtu skiel. Toto nastáva najmä pri dvojsklách so zastaralým kovaním, ktoré sa už napríklad nevyrába a náhradné diely sa ťažko zháňajú (ak vôbec).

Vedeli ste, že...

"...strešné okná sú špecifickejšou kategóriou. Strešné okná sú štandardne osadené na pevno. Nemajú nastaviteľné pánty a ani nastaviteľný prítlak."

Povolené súbory:
.pdf   .jpg   .jpeg   .bmp   .png   .zip

Ak máte viac fotiek, pošlite ich zbalené vo formáte zip.

Zásady ochrany osobných údajov

Váš email nezdieľame so žiadnymi tretími stranami a môžeme ho použiť pre vaše spätné kontaktovanie.

Prowiss