Renovácia strešných okien

Postup práce pri renovácii strešných okien

Podobne, ako pri každej renovácii či je to zrub, chata, drevenica, strešné okná alebo eurookná, je potrebná profesionálna obhliadka. Nasleduje zhodnotenie súčasného stavu. Detailným výberom náteru sa sústredíme na to, aby boli minimálne odtieňové odchýlky vo farbe.

Väčšina strešných okien je už vo výrobe striekaná jednou vrstvou hrubovrstvej lazúry na báze vody. My používame olejové nátery, ktoré sa aplikujú štetcovaním priamo na mieste renovácie.

Používajú sa tri nátery, a to z dôvodu zachovania počtu mikrónov takisto ako pri striekaní, ako aj z dôvodu ochrany dreva.

Prečo je renovácia strešných okien dôležitá

Strešné okná sú zhotovené z dreva. Každý drevený povrch potrebuje pravidelnú starostlivosť. Ak chcete predísť brúseniu okien, tak by ste mali zvážiť pravidelné ošetrenie lazúry vašich strešných okien. Tá je totiž veľmi náchylná na mechanické poškodenie, ale aj poveternostné vplyvy ako dážď, slnko alebo vlhkosť.

Nezabudnite preto pri jarnom upratovaní, ale aj v zimnom období aj na lazúru vašich strešných okien. Súčasťou starostlivosti o strešné okná by mala byť aj celková povrchová úprava dreva.

Povolené súbory:
.pdf   .jpg   .jpeg   .bmp   .png   .zip

Ak máte viac fotiek, pošlite ich zbalené vo formáte zip.

Zásady ochrany osobných údajov

Váš email nezdieľame so žiadnymi tretími stranami a môžeme ho použiť pre vaše spätné kontaktovanie.

Prowiss